میلاد حبیب اللهی و بازاریابی شبکه ای

دنیای بازاریابی شبکه ای پر از سرگذشت های تقریبا مشابه است و برای اینکه با بیوگرافی من آشنا بشید تا بدانید در راه رسیدن به هدفم در بازاریابی شبکه ای از چه مراحلی گذشتم متن زیر را مورد نگارش قرار داده ام . بازاریابی شبکه ای برای من نه یک شغل یا تجارت بلکه نماد راستین روش بهتر زندگی کردن است .

در بامداد ۸ دی سال ۱۳۵۹ در بیمارستان دکتر هشترودی شهر تهران چشم به این جهان گشودم . دوران کودکیم با این سوال همراه بود که : چرا پدرم در جواب اینکه فلان چیز رو برایم می خری فقط می گوید : پولدار شدم می خرم .

پدر من نظامی و مادرم فرهنگی هستند و دقیقا” عین نصحیت های پدر فقیر را از سوی والدینم بارها شنیدم . تمرکز روی روزمرگی شغلی جامعه گریبانگر آنها هم است ، از بدو شروع همیشه با نظرات منفی و مسخره کردن هاشون به من انرژی بیشتر میدادند تا جایی که حتی همین الان باز هم وقتی من رو می بینند می گویند :

میلاد اینکارها عاقبت نداره برو یه شغل آبرومند پیدا کن با آبروی ما بازی نکن ، یه جا استخدام بشو ، آدم باش ، چیز خورت کردن و ………  

در روزهای نوجوانی وقتی که شاهد صعود تیم ملی فوتبالمان در جام جهانی ۹۸ بودم ، هدف بسیار بزرگی در ذهنم نقش بست و آن هم قهرمانی در جام جهانی فوتبال است .  برای نایل شدن به این هدف شروع به تحقیق در زمینه مشاغل پولساز کردم که به دکتر جراح ،ساختمان سازی و وکالت رسیدم که از این بین وکالت را به خاطر اینکه به روحیه ام بیشتر نزدیک بود برگزیده و به قصد وکیل شدن وارد رشته حقوق در دانشگاه آزاد بندر عباس شدم . در ماه اول ورودم به دانشگاه در سال ۷۹ بود که با فعالیت شبکه ای آشنا شده و من که تجربه مشابه قبلی هم نسبت به همکاری با یکی از اقوام در طرح پنتاگونها را داشتم باعث شد به این حرفه کشیده شوم و بعد از اینکه آلبالو گیلاس ها رو برای من نیز کشیدن ،  مسیر رسیدن به هدفم را از وکالت به نتورکری تبدیل کردم .

دوران قبل از اعطای مجوز بازاریابی شبکه ای 

تا قبل از قانونی شدن فعالیت شبکه ای  با شرکت های شبکه ای مختلفی کار کردم که همگی به خاطر ضعف مدیریت در مدت زمان کمتر از ۲-۳ سال یا حتی تجربه ۴ ماهه هم داشتم که از هم می پاشید و باعث میشد که با انتخاب شرکت دیگری به راهم ادامه دهم ، قصد کردم خود صاحب کمپانی شده تا ضعف مدیریت را پوشش داده و بتوانم بستر مناسبی برای علاقمندان فراهم کنم . این امر باعث شد که در سال ۸۶ با خریدن سهم رئیس هیت مدیره یکی از شرکت های در شرف تاسیس  وارد چرخه مدیریت کار نیز بشوم که مصادف شد با رسیدن خبر اینکه قرار است به این فعالیت مجوز داده شود  ، فعالیت شرکت رو متوقف کرده و با طولانی شدن روند اعطای مجوز و برای کسب درآمد و تجربه جدید به تجارت ویزا کارت ، مستر کارت ، ثبت و راه اندازی شرکت در خارج از کشور ، اخذ اقامت و سایر امورات بین اللملی روی آوردم .

بستر جامعه ایران فوق العاده مناسب حرفه بازاریابی شبکه ای است و بازاریابی شبکه ای نیاز به بسترهای :

۱ ) مهارت های مدیریت و رهبری

۲ ) شناخت محصول بر پایه استراتژی شرکت

۳ ) شناخت پلن درآمد زایی و ارائه معرفی ساده برای بازاریابان شبکه ای

۴ ) ایجاد ساختار آموزش مختص بازاریابی شبکه ای

۵ ) توسعه و رشد محلی

۶ ) توسعه و گسترش منطقه ای

۷ ) توسعه و گسترش جهانی در بازاریابی شبکه ای

۸ ) کسب رتبه های بالای جهانی دارد که در کلیه موارد در حال حاضر دچار فقر اطلاعاتی است .

از سال ۸۷ با بالا آوردن سایت www.mlmnews.ir  در خدمت این حرفه با بالابردن سطح اطلاعاتی فعالان بودم که در دام فعالیت های شبکه ای نا سالم نیوفتند یا آنهایی که هستند از این دام رهایی پیدا کنند ، اون زمان مصادف بود با بالا آمدن موج اینوست مارکتینگ ( ذات اینوست فعالیت کلاهبرداری است ) و ملت همیشه در صحنه هم که به دنبال پول مفت هستند با شرکت در این طرحها بالغ بر ۰۰۰ ۰۰۰ ۰۰۰ ۰۰۰ ۱۱ تومان در عرض ۳ سال از دست دادند. چیزی که من رو وا داشت که با این طرح ها به مبارزه برخواسته و با اینکه چیزی از لحاظ مالی عایدم نمیکرد روزانه بالغ بر ۴ ساعت برایش وقت بذارم این بود که تمامی این شرکت ها با نامیدن خود به اسم یک شرکت بازاریابی شبکه ای اقدام به کلاهبرداری می کردند و باعث می شدند نام مقدس حرفه مورد علاقه ام خراب شود

بازاریابی شبکه ای

با توجه به استقبال فعالان در آن زمان و اینکه با گذشت زمان متوجه نواقصی در خدمات دهی به علاقمندان شدم ، تصمیم گرفتم که در قالب یک سایت بهتر به امر اطلاع رسانی و دادن مشاوره اقدام نمایم که این تصمیم منجر به پیدایش سایت دیگری بنام www.miladnews.com  شد که دارای امکانات به روزتری نسبت به سایت قبلی شد :

network marketing

روز موعود فرا رسید 

۶ شهریور سال ۹۰ بود که اولین شرکت مجوز بازاریابی شبکه ای رو گرفت که برای درج خبر اعطای مجوز به شرکت ها در روزنامه آسیا ۹ ساعت در مقابل هیئت تحریریه ایستادگی کردم و توانستم با قانع کردن سردبیر خبر اعطای مجوز بازاریابی شبکه ای را برای اولین بار در تاریخ ۴ مهر سال ۹۰ رسانه ای کنم :

 

miladhabibollahiandmlmcompany

 

به واسطه آشنایی با یکی از بازاری های فعال در زمینه چای به مدیریت مجموعه پیشنهاد ورود به حیطه بازاریابی شبکه ای را دادم و ایشان نیز پذیرفتند و شروع به تشکیل پرونده دادن که در تاریخ ۲۱ تیر ۹۱ موفق به اخذ مجوز بازاریابی شبکه ای نمودند . ۲۲ ماه با شرکت  پ.ن.ن همکاری داشتم  که به خاطر عدم داشتن چشم انداز و اهداف مشترک و پیش آمدن مسائلی که اصلا نمیشد تحملش کرد …. از این شرکت جدا شدم  .

هدف از راه اندازی این وب سایت :

به خاطر فقدان و کمبود موارد زیر :

مدیریت های آگاه و کار آمد در راس امور شرکت ها بازاریابی شبکه ای که صاحب سرمایههیچ اطلاعات و شناخت مناسبی از این حرفه ندارد ولی می خواهد مدیریت یه شرکت بازاریابی شبکه ای را به عهده بگیرد

 عدم بودن سیستم و ساختار آموزشی با قابلیت تکثیر

پخش اطلاعات ناقص

 توجیهات غلط در امر انجام کار

هدفمتوجه به مسائل خیلی مهم در راستای راهبرد شرکت ها و تیم ها

بودن معضلات در تهیه کالا ، طراحی پلن های خوب و سود ده

عدم محتوای آموزشی مناسب و ………….. تصمیم به راه اندازی اولین سایت جامع در بازاریابی شبکه ای گرفتم که کلیه علاقمندان بتوانند از آن استفاده کنند و هدفم کمک کردن به کسانیست که درصدد تاسیس یک شرکت بازاریابی شبکه ای هستند یا می خواهند عملکرد سازمان خویش را بهبود ببخشند می باشد

 

لینک کانال آموزش بازاریابی شبکه ای با میلاد حبیب اللهی در شبکه تلگرام :

https://telegram.me/miladhabibollahimlm