شرکت بازاریابی شبکه ای Amway، قدیمی ترین شرکت بازاریابی شبکه ای به شکل نوین است که در ادامه به توضیحات مربوط به این شرکت می پردازم :

تخصیص تخفیف به عمده فروشی

در بسیاری از تجارت های وابسته به محصول، هر چه مقدار خرید شما از تولیدکننده بیش تر باشد، قیمت هر واحد از محصولی که دریافت می کنید، پایین تر می‌آید و این یعنی اگر محصول را دوباره بفروشید، ارزش افزوده و در پی آن سودتان بالاتر خواهد رفت. همین روند در شرکت بازاریابی شبکه ای  Amway هم صدق می کند، منتها کمی متفاوت تر.

شرکت Amway

در توزیع سنتی محصولات، نیاز است که از قبل صورت کالا را تهیه کنید و در این صورت تخفیفی از پیش برای شما تعیین می شود. اما در شرکت بازاریابی شبکه ای Amway، تمام نمایندگی های مجاز، قیمت اولیه را بدون توجه به حجم خرید تعیین می کنند. در پایان هر ماه، حجم کلی محصول خریداری شده از ABO اضافه می شود و تخفیف کلی معمولاً در سیزدهم ماه آینده پرداخت می شود. به علاوه حجم خرید، متشکل از تمام محصولات خریداری شده است؛ بنابراین نیازی نیست که صورت بزرگی از کالا را برای دریافت تخفیف خریداری کنید.

به دلیل طبیعت بین المللی این کسب و کار، انواع مختلفی از کالاها موجود است و مقادیر مختلفی از ارزش افزوده برای محصولات تولیدی شرکت بازاریابی شبکه ای Amway در مقایسه با محصولات تولیدی شخص ثالث قابل دسترس است. حجم خرید نیز به جای اینکه براساس هر واحد یا هزینه خرید تعیین شود، با سیستم نقطه ای مشخص می شود. این مقدار در بازارهای مختلف کمی تفاوت دارد. به هر محصول یک Point Value )PV) و Business Volume )BV) اختصاص داده می شود.

PV برای محاسبه درصد تخفیف به دست آمده استفاده می ‌شود. برای اکثر خطوط محصولات اصلی (آن هایی را که Amway تولید کرده است)، مقدار BV معمولاً نزدیک به قیمت فروش عمده، منهای مالیات بر فروش است. مقدار تخفیف پرداخت شده هم با ضرب درصد تخفیف PV در مقدار کلی BV به دست می آید.

تخصیص امتیاز به فروشنده های اصلی

در توزیع سنتی مواردی وجود دارد که در آن یکی از مشتریان شما نیاز به خرید در حجم بسیار بالا دارد، در حدی که بهتر است برای خرید با تولید کننده یا فروشنده های کلی معامله کنید. در این موقعیت، این شما هستید که ممکن است آن ها را از دست بدهید و همین طور در پی آن سودی که برایتان می آورند نیز از بین برود.
مشوقان که در شرکت بازاریابی شبکه ای Amway همان افراد مجموعه دار هستند، به زیر مجموعه های خود در این زمینه کمک می رسانند. این طور است که اگر یک زیر مجموعه به حداکثر میزان تخفیف در خرید کلی برسد، باید به طور مستقیم با شرکت بازاریابی شبکه ای Amway معامله کند و از توزیع کننده واسطه جدا شود و در واقع یک توزیع کننده مستقیم شود. در این حالت IBO اسپانسر متضرر می‌ شود، در واقع در این شرکت افراد با توجه به جمع فروش شخصی و فروش گروهی، درصد فروش شخصی خودشان و همچنین حجم پورسانت گروهی شان مطابق با جدول زیر مشخص می شود:

amway network marketing pv

وقتی فردی که خود با سازمانش به فروش ۱۰۰۰۰ امتیازی رسید، از بالاسری خود اصطلاحاً جدا می شود، یعنی بالاسری دیگر از پلن حجم فروش و اختلاف درصدها پورسانتی نمی گیرد، برای همین شرکت بازاریابی شبکه ای Amway به پرداخت ۴% حق فروشندگی اصلی روی حجم فروش تولید شده از جداسازی ادامه می دهد. یعنی اگر رضا از میلاد با رسیدن به رتبه ۲۱% جدا شود، میلاد از کل سازمان فروش رضا در سطح اول ۴% کمیسیون می گیرد و چنانچه مانند رضا در سازمانش ایجاد گردد، میلاد از سایر ۲۱% ها نیز به صورت درصد های مشخصه، کمیسیون دریافت می کند. با اینکه در حال حاضر تمام IBO ها به طور مستقیم با شرکت بازاریابی شبکه ای Amway معامله می کنند، این امتیاز ۴% هنوز پرداخت می شود، اما برای اینکه مستحق این ۴% باشند شرایطی لازم است.
یک IBO اصلی باید مقدار حجم معینی خارج از بازوی جداسازی داشته باشد یا حداقل دارای دو بازوی جداسازی شده باشد. اگر یک IBO دارای چنین شرایطی نباشد، تمام یا مقداری از امتیاز به IBO اصلی و اولیه که شرایط را دارد داده می شود.
در پلن شرکت بازاریابی شبکه ای Amway ردیف های لیدرشیپ به صورت زیر می باشد که افراد با توجه به رشد سازمانی می توانند رده مناسب آن را کسب کنند و در کنار کسب مقام و دریافت نشان سینه مخصوص از پاداش های مالی نیز برخوردار باشند:

amway ranks

 

17 دیدگاه. ارسال دیدگاه

سلام. من فوق ليسانس اقتصاد دارم. ميتونيد به من كمك كنيد كه به تتنوريك شركت ام وي متصل بشم و بتونم فعاليتم رو شروع كنم؟ شما نمياينده اي رو ميشناسيد كه بتونه منو معرفي كنه و برام شاخه ايرو باز كنه؟

درود بر شما

در صورتیکه تابعیت یا کارت اقامت کشوری که ام وی در آن شعبه داشته باشد می توانید در این شرکت کار کنید . به علت آمریکایی بودن فعایلت با این شرکت 100 در 100 ریسک دارد که با توجه به نوع محصول و پلنش هم اصلا پیشنهاد نمی کنم

با عرض ادب و احترام به مدیر سایت .
منم میتونم اطلاعات خوبی بهتون ارائه کنم .اگه سوالی داشتین به ایمیلم ارسال کنید

باسلام
ممنون بابت مطالبی که گذاشتید
من تازه ۱ماهی هست نتورک رو باشرکت [سیمرغ عصرتجارت ] شروع کردم ولی اصلا نتونستم به یقینی که بایدبرسم خیلی تردید دارم و خیلی سوالاکه هنوزبرام حل نشده
میخواستم نظرتونو راجع به این شرکت بدونم واینکه بامطالعه چه کتابایی میتونم اطلاعاتمو بالاببرم و به یقین برسم

میلاد حبیب اللهی
میلاد حبیب اللهی
2015-10-14 11:07 ق.ظ

درود بر شما
در زمینه بازاریابی شبکه ای می توانید از مطالعه کتاب های تجارت قرت ۲۱ و دانشکده کسب و کار و پول پول پول استفاده کنید . بعد از مطالعه این کتب در مرحله اول به اطمینان میرسید .

اگر شما تحت پرزنت شرکت اموی قرار بگیرید ایا قبول به همکاری می کنید بنده در خارج از ایران زندگی می کنم و سابقه نتورک در ایران دارم . لطفا نظر خود را بفرمایید . اخیرا بنده به طور مستقیم توسط یکی از ای بی او های بزرگ این شرکت مورد پرزنت و پشتیبانی قرار گرفتم

میلاد حبیب اللهی
میلاد حبیب اللهی
2015-09-18 8:06 ب.ظ

خیر
قبول نمی کنم . این شرکت با اینکه قدیمی است و نقاط قوت خوبی دارد اما فضای رشد در اون محدود است و به خاطر نوع پلنش استهلاکی فراوانی دارد . کما اینکه به خاطر گستردگی محصولاتشم اعضای این شرکت در حد یک دانشجو دکترای ایران باید مطالعه داشته باشند و ………….
اما شما اول ببین تو کشوری که هستی چه شرکت هایی فعاله و برو تحقیق بعد ببین فضای کاری کدومشون باب میلته و شروع کن

موفق باشی حسین جان

Doroud Mr Milad
In Etelaat Rajebe Amway Ro Az Koja Avordin Chun Ya Man Motevajehe Qesmatish Nashudam Ya Shuma!

میلاد حبیب اللهی
میلاد حبیب اللهی
2015-07-04 9:42 ب.ظ

درود بر شما
منابع مختلفی بوده اهورا جان
چون ام وی حالت مخلفی برای ناحیه های مختلف دارد و همچنین هر سال LBA آن متفاوت است ، من برای عدم گمراهی خوانندگان وارد جزییات و تشریح پلنهای مختلف نشدم و فقط به صورت خیلی خلاصه و تیتروار به تشریح پلنش پرداختم
کدوم قسمتش رو متوجه نشدید ؟

مرسی از راهنماییت شرکت بیز بنظرت خوبه چون من قبلا کوئست کار کردم شک دارم

میلاد حبیب اللهی
میلاد حبیب اللهی
2015-06-18 7:44 ق.ظ

خواهش می کنم
نظر من مهم نیست حسین جان
خودت ببین ایا احساس می کنی که تو این شرکت موفق میشی یا نه
من طی جلسه ای که ۲ مهر سال ۹۳ با تصمیم گیرنده این بابت شروع کار شرکت داشتم ، کلا از همکاری با این شرکت منصرف شدم اما شاید شما مانند خیلی های دیگه به این شرکت بتونید با آن وارد همکاری شوید .

خسته نباشید بنظر شما نتورک تو ایران ÷یشرفت میکنه که بخایم روش حساب کنیم

میلاد حبیب اللهی
میلاد حبیب اللهی
2015-06-16 9:42 ب.ظ

درود حسین جان
هنوز نتورک مارکتینگ به مرحله بالندگی خودش نرسیده و خیلی جای کار دارد ، برنده های واقعی کسانی هستند که در حال حاضر بتونند سازمان خوبی ایجاد کرده تا وقتی که زمان بالندگی بازاریابی شبکه ای فرا می رسد بالاترین دریافتی و بیشترین میزان تاثیر گذاری را مانند بزرگانی چون زیگ زیگلار ، جیم ران و … را داشته باشند و الگو کسانی باشند که قرار است راهشان را ادامه دهند . دوست خوبم ایران بهترین بستر کار بازاریابی شبکه ای در دنیا است و جایی شروع کنید که دارای برنامه مدون و تدوین شده برای رشد را داشته باشد

سلام آقای حبیب الهی خوبین؟
خسته نباشید. شما با کمپانی Amway مشغول به کار هستید؟ یا فقط اطلاعاتی که کسب کردین رو توی وبسایتتون گذاشتید؟

میلاد حبیب اللهی
میلاد حبیب اللهی
2015-06-14 10:58 ق.ظ

درود مهدی جان
صرفا بابت آشنایی علاقمندان به این شرکت و بالا بردن سطح اطلاعاتی فعالان هر از چند گاهی اقدام به معرفی یک شرکت خارجی می کنم که در این خصوص فعلا مقالاتی در خصوص شرکت های : amway و organo gold نوشتم که به زودی مقاله دیگری در خصوص شرکت For ever living را به صورت تصویری کار خواهم کرد

با عرض س وخسته نباشید مشتاق دریافت مطالب کامل وجامع عکسهای همایش ها و کنفرانسهاوویدئو هادرمورد مورد شرکت بازاریابی بخصوص بیز می باشم با تشکر فراوان رحمانی

میلاد حبیب اللهی
میلاد حبیب اللهی
2015-05-25 10:27 ق.ظ

درود رحمانی جان

در مورد شرکت های فعال باید با خودشون در تماس باشید ، این سایت در زمینه فعالیت های شخص خودم (میلاد حبیب اللهی) و مطالب در زمینه بازاریابی شبکه ای که خودم تدوین کردم می باشد ، به دامنه سایت توجه کنید می بینید که دامنه http://www.miladhabibollahi.com و عنوان آن آموزش بازاریابی شبکه ای با میلاد حبیب اللهی می باشد که نشان دهنده فعالیت اینجانب به صورت شخصی و بدون در نظر گرفتن وابستگی به شرکت خاصی می باشد . امیدوارم با توضیحات پیرامون درخواستتون شما و سایر عزیزان آگاهی در زمینه فعالیت این سایت بیشتر از قبل پیدا کنند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.