23 فروردین

بازاریابی شبکه ای در ایران دارای فرزند دیگری شد

این فرایند نوید روزهایی را خواهد داد که دنیا نتورک مارکتینگ ( Network Marketing ) ایران وارد موج جدیدی خواهد گردید . به زودی شاهد شروع کار چندین شرکت نتورک مارکتینگ در این حرفه خواهیم شد که می تواند موجب نزدیکی سطح توقعات اجرایی کاربران این حرفه با نحوه کار این شرکت ها شود که نمونه آن را در قوانین شرکت بازاریابی شبکه ای زندگی سبز دماوند مشاهده می کنید . این دروان را من دوران شکوفایی سطح شعور انجام این حرفه در بین شرکت ها می نامم که منجر به این می شود که بازاریابی شبکه ای به صورت حرفه ای تر از قبل اجرا شود .

network marketing-business-start

خیلی از علاقمندان این حرفه با توجه به اتفاقاتی که در این ۴ سال افتاده است نگران آینده نتورک مارکتینگ در ایران هستند که یکی از نشانه های امیدواری به آینده داشتن این فعالیت اقتصادی اعطای مجوز از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به متقاضیان این است که اگر به آینده روشن این صنف امیدی نداشتند و قرار نبود که پیشرفتی در آن صورت بگیرید چرا قرار است که سال ۹۴ سال اعطای مجوز بازاریابی شبکه ای نام بگیرد و چندین شرکت جدید ظهور کنند.

نقاط ضعفی که در شرکت های فعلی شاهد آن هستیم همگی از نا توانایی های اجرایی مدیران این شرکت ها ناشی می گیرد که باعث شده است که موج نارضایتی از خدمات دهی این شرکت ها شدیدا بالا بگیرد .

اصطلاح اتوبان شدن را می شود به عینه در کلیه شرکت ها مشاهده نمود که از رشد دادن اعضای سازمانشان نا توان هستند و در این راه برخی از شرکت ها دست به دامن برخی از مشاورین نا کار آمدی شده اند که با خرج بسیار و نتیجه گیری ناچیزی همراه بوده است .

روی صحبتم این نیست که شرکت بازاریابی شبکه ای زندگی سبز دماوند در دیدگاه من عالی است و مورد تایید من قرار گرفته است ( امیدوارم نشان دهد که می تواند جز بهترین ها قرار بگیرد ) بلکه منظور صحبت این است که با آمدن شرکت های جدید می توان حداقل انتظار داشت که این شرکت ها اشتباهات قبلی ها رو انجام ندهند و سیر پیشرفت در آنها در صورتیکه حداقلترین موارد مانند موارد را زیر را رعایت کرده باشند می تواند سرعت خوبی بگیرد و از در جا زدن مانند یک سری از شرکتهای فعلی رها شوند .

داشتن  سبد کالایی تکمیل در بدو شروع کارNetwork marketing company

داشتن ساختار رشد

داشتن سیستم آموزشی تدوین شده

داشتن برنامه مشخص با توجه به توان اجرایی شرکت

داشتن پلن درامد زایی قابل اتکا ( خیلی از شرکت های فعلی میانگین هر ۸ ماه یک دفعه دست به تغییر پلن زده و باعث سردرگمی کاربرانش شده اند )

و ……. خیلی از معیار های دیگر که از بحث های تخصصی است را باید ایجاد کنند .

شرکت های جدید زنگ هشدار را برای شرکت های قدیمی تر به صدا در خواهند آورد که اگر نتوانند از زمان حال حاضر برای بهبود روند کاریشان استفاده کنند چه بسا خیلی زود تر از آنچه که فکرش را بکنند از دور رقابت خارج خواهند شد

دلیل حرفم هم این است که هر شرکت جدید در ابتدایی ترین حالت برای بازار هدف خود معیاری سنجیده است که از سایر در این بازار قرار است بهتر عمل کند و اگر اطمینان از موفقیت را در خود و توانایی هایش نسنجیده باشد حماقت محض است که پا به عرصه ای بگذارد که در آن باید اول هزینه های بالا و گزاف کند و چند دوره خاک خوری را تحمل کرده تا به مرحله سود دهی برسد و رسیدن به نتیجه دلخواه مستلزم این است که توان اجرایش در کلیه مواردی که برخی از آنها را در بالا اشاره کردم را به خوبی اجرا کند .

شخصا خیلی امید دارم که با ایجاد رقابت بین شرکت ها شاهد ظهور شرکت های خوب و قوی باشیم که از ابتدا به کلیه کاربرانشان نوید روزهای خوب را با اعمال و کردارشان دهند نه گفتار

هنوز برای قضاوت روی شرکت جدید بازاریابی شبکه ای زندگی سبز دماوند خیلی زود است اما حداقل می توان اینطور برداشت کرد که با توجه به سبد کالایی مشابه که نمونه آن را می شود در سبد کالایی شرکت های  :

تلاش کاران سرمایه وزین ( تکسو )

شبکه بادران گستر

پارس نیوشا نیک

مشاهده کرد  ، در ابتدای امر رقیب های سر سختی برای نشان دادن تفاوت و برتری کیفیتی محصولات و خدمات خود خواهد داشت ، مخصوصا شرکت پارس نیوشا نیک که خود را مدعی و پیشرو در زمینه نوشیدنی های مدرن میداند و سعی در محکم کردن جا پای خود در این سبد کالایی معرفی شده از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان فهرست گروههای کالایی قابل عرضه در حرفه بازاریابی شبکه ای دارد .

taksoo newshanik baadraan

امیدوارم این رقابت باعث شود که سطح کیفی محصولات توسط شرکت ها روز به روز افزایش پیدا کرده و قیمت کالاها نیز متناسب با سطح نگرش مدیریت و انصاف شرکت ها رقابتی گردد .

شرکت های جدید از سویی دیگر می توانند خیلی آسیب پذیر باشند و در شروع کار سر رشته امور را از دست داده و نتوانند خود را خیلی سریع وارد چرخه حرکت سالم بازاریابی شبکه ای نمایند که لازمه درست حرکت کردن شرکت ها به نظر شخص بنده استفاده از مشاور یا مشاورین آگاه در این حرفه می باشد که بتوانند در صورتیکه مدیران شرکت های جدید نیز به مانند قبلی ها یا آشنایی نداشته یا آشنایی اندکی از نتورک مارکتینگ دارند آنها را راهنمایی کرده تا بتوانند هر چه سریعتر به مرحله بالندگی برسند و دچار اشتباهات شرکت های قبلی نشوند

البته خیلی بهتر است که متقاضیان تاسیس و اخذ مجوز بازاریابی شبکه ای قبل از پر کردن فرم های مربوطه و ارائه درخواست از وجود یک مشاور آگاه در کنار خود استفاده کنند که پایه انجام کارشان خیلی بهتر و قویتر باشد . اولین نقطه عطف مورد اعتماد بود نحوه شروع است که تا به حال در هیچ یک از شرکت ها یک شروع قوی مشاهده نشده است .

امیدوارم که با گذشت زمان و پا به عرصه گذاشتن شرکت های جدید شاهد این باشیم که شرکتهایی ظهور خواهند کرد که در نقطه شروع حداقل توان رقابت با رقبایی با ۴ سال سابقه کار و خاک خوری را داشته باشند و سخن آخرم این است که شخصا خیلی خوشحال خواهم شد که حداقل ۵۰ شرکت به صورت همزمان در ایران مشغول فعالیت بازاریابی شبکه ای گردند .

برای انتخاب شرکت خوب و مناسب حتما با چشم باز عمل کنید ( انتخاب عاقلانه / کار کردن عاشقانه ) و امیدوارم این مقاله مورد توجه شما دوست و همراهان سایت آموزش بازاریابی شبکه ای با میلاد حبیب اللهی قرار گرفته باشد

0 0 رای ها
امتیازدهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest

14 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
reza

سلام آقا میلاد به نظرت در اینده ی نتورک ایران احتمال دادن مجوز به شرکتهای خارجی هم وجود داره ؟ ایران که نمیتونه محصول به کشورهای دیگه بفروشه ولی اجازه نده اونا به ایران جنس بفروشن و نتورکشونو به کشور ما وارد کنن ؟

hossein

مطالب سایتتون عالیه،شما خودتون تجربه کار کردن داشتین توی شرکت های نتورک قانونی؟

yalda

درود به همه
من عاشق تجارتم هستم و باورش دارم منو به همه ارزوهام میرسونه و با دستهای خودم امپراطوری خودمو میسازم

آرزو

سلام، آیا این روش درسته که بعضی شرکتها مثل بیز یا زندگی سبز دماوند قیمتهای محصولات را روی سایت قرار نمیدن تا عموم ببینند!!؟؟

وحید

اقا لطفا پلن شرکت اموی روهم بزارید خیلی مشتاقم بدونم پلنشون چه جوریه؟

pooyan

سلام . آیندهٔ‌ نتورکِ ایران چی‌ می‌شه ؟
قرار مثل پروژه بزرگ پدیده شاندیز بشه ؟
یعنی‌ یکی آخرش اختلاس کنه از شرکت و لیدرا و بگیرن و ببرن زیر بار بدهی ؟

pooyan

والا اون ایران همیشه اینجور بود ک وقتی پول یجا جم میشد ، کلا همچی‌ کنفیکون میشد ، یکی
اختلاس میکرد ، ۴ نفر دزدی ، بدم ک زیر
دستا باید جواب میدادن .
نتورکِ ایران با خارج خیلی‌ فرق داره .
من این حرفی‌ ک میزنم از خودم نیست .
۳ نفر از دکتری اقتصاد ک خارج از ایران تحصیل کرده بودن و الان استاد دانشگاه هستن بم گفتن .
الانم هرچی‌ اون سایتا می‌گردم و نظراته مردومو میخونم هیچکس روی خوش از نتورک ایران ندیده .

pooyan

ممنون از وقتی که گذاشتید

Search

آخرین مطالب

14
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x