16 فروردین

بیشتر افراد این توصیه را شنیده اند که باید هوشمندانه تر بازاریابی شبکه ای را انجام دهند و نه زیادتر ولی تعداد کمی واقعا از این توصیه پیروی می کنند.

این روزها بیشتر نتورکران برای دستیابی به اهدافشان ساعت های طولانی مشغول کار هستند. اگر شما مجبور شوید ساعت های زیادی از یک روز عادی را برای رسیدن به اهدافتان کار کنید سپس کار را اشتباه انجام می دهید. برای موفق شدن در بازارایابی شبکه ای یا همان نتورک مارکتینگ کافی است با هشمندانه کار کردن بار ااضفه را بر دوش خود نکشید و در طول کار بتوانیم به سایرا امورات خود برسیم .  خیلی از کسانیکه در داخل دفاتر بدون داشتن برنامه اصول شعبه داری کار می کنند بلافاصله در تله مدیریت افتاده و به صورت تمام وقت در روز در دفتر مشغول به کار هستند و جالب تر اینکه به این کار خود خیلی افتخار می کنند اما آگاه نیستند که در طولانی مدت دچار چه مشکلاتی خواهند شد ، در اینجا ۵ استراتژی برای کمک به شما در هوشمندانه تر بازاریابی شبکه ای کردن کمک می کند:

استراتژی اول: تمرکز

فکر می کنید چند دقیقه از یک ساعت کاری به طورکامل تمرکز دارید؟ ممکن است این امر شما را متعجب کند که این زمان چقدر کم است. تحقیقات نشان داده است که بیشتر افراد می توانند بین ۵ تا ۱۰ برابر در هر ساعت کاری مولدتر باشند. اگر فکر می کنید که این گفته اغراق آمیز است می توانید این آزمایش ساده را انجام دهید. یک دفترچه یادداشت و یک خودکار در کنار خود قرار دهید و شروع کنید به آگاه شدن از سطح تمرکزتان. هر وقت که تشخیص دادید که روی کارتان تمرکز کامل ندارید مدت زمانی را که حواستان پرت بوده است یادداشت کنید. اگر این تمرین را به خوبی انجام دهید بعد خودتان را کاملا شوکه خواهید کرد. اگر شما بتوانید مهارت ایجاد تمرکز کامل در ساعت های کاریتان را ارتقا دهید و در ساعاتی که به این فعالیت اختصاص داده اید فقط کار کنید ( کار در بازاریابی شبکه ای فقط پرزنت گذاشتن و انجام فروش ماهانه است ، آموزش و جلسات جز کار نیستند بلکه کمک کننده ای محسوب می شوند که شما بهتر کارتان را انجام دهید )

استراتژی دوم: اهرم

اهرم هنر استفاده از ابزارها جهت افزایش کیفیت کار یا بهره وری است. این ابزارها می تواند تکنولوژی باشد ، می تونه تقسیم انجام وظایف باشه مثل اینکه سعی کنید وقتی سازمان شما به سطحی از خود کفایی رسید با تقسیم وظایف هر شاخه با سر شاخه آن بار کاری خود را کاهش داده و از خود همکارانتان درخواست کنید تا وظایف خودش را در سازمانش اجرا کند و خود را از محوریت سازمانتان در بیاورید . مستقل سازی حسنی که دارد این است که شما زمان بیشتری را برای رشد سازمانتان خواهید داشت و به امورات مهمتری خواهید رسید تا اینکه در یکی از تله های مدیریت گیر کنید .

استراتژی سوم: به اشتراک گذاشتن اطلاعات

یک بخش خاص اهرم عبارت از به اشتراک گذاشتن اطلاعات است. به طور حتم پیش آمده که همکاران شما استعداد های بالقوه ای را از خود بروز دادند و هر یک در زمینه ای توانسته اند به حداکثر توان بهر وری برسند . یکی در انجام دعوت ، یکی معارفه ، یکی پیگیری ، یکی فروش ماهانه و …. شما می توانید با تشکیل دادن تیم در هر یک از شاخه هایتان توان آن شاخه را به حداکثر برسانید و از مزایای کار گروهی نیز استفاده کنید. با برگزاری جلسه به اشتراک گذاری از کسانیکه موفق بودند با اشتراک تجربه های خویش با دیگران کمک کنند تا آنها هم از این تجربیات ارزشمند یاد گرفته و توان کاریشان بالا برود . بازاریابی شبکه ای یک فعالیت برنده – برنده است اگر شما که جز یکی از موفقین است کمک کند تا در سازمان دیگر بالاسریتان که ضعف وجود دارد برطرف بشود در واقع به خودتان کمک کرده اید ، با رشد بالاسری هایتان شما نقطه اهرم موفقیت ایجاد می کنید که باعث می شود تا خیلی از ایرادات و شک و شبهات در خصوص موفقیت در حرفه بازاریابی شبکه ای از بین برود و افراد راحت تر پذیرش داشته باشند و وارد سازمان شما بگردند .

استراتژی چهارم: مدیریت زمان

من اغلب می شنوم که بیشتر افرادی که در سازمان های مختلفی هستند می گویند که وقت ندارند و از صبح تا شب مشغول به کار های دیگری هستند . اگر شما نمی توانید در یک روز عادی کاری، کارتان را انجام دهید پس شما احتمالا فاقد مهارت های تمرکز، اهرم هستید یا یک شخصی هستید که در استفاده از زمان ضعیف است. مدیریت زمان هنر سازماندهی خودتان است تا بتوانید تمام کارهایتان را در یک روز کاری استاندارد انجام دهید. اگر شما مدیریت زمان را با مهارت های دیگرتان ترکیب کنید (رئوس مطالب فوق الذکر) سپس شما می توانید بهره وری بالایی در یک روز کاری بدست آورید و نیازی به ساعات اضافی ندارید. بلکه فقط می بایست انجامش دهید .
سازماندهی یک روز از پایان روز قبلی شروع می شود. اگر شما این کار را هنگام استراحت تان انجام دهید مغزتان به شما کمک خواهد کرد که کارآمدتر باشید. تخمین زده شده که ۵۰درصد از زمان استراحت وقف سازماندهی مغز و ساختار دادن به دانش و تجربیات به دست آمده در طول روز می شود.
اگر شما کارهای روز بعدتان را برنامه ریزی کنید متوجه می شوید که فرایند های طبیعی ذهن در زمان استراحت با شما کار می کنند تا به شما در تحقق برنامه هایتان کمک کنند. مبانی مدیریت زمان را یاد بگیرید و هر روز از آنها استفاده کنید. برای برنامه ریزی هر چه بهتر با افراد خبره رد خط بالاسری خود مشورت بگیرید ( امید است در راستای کمک به شما بازاریابان شبکه ای ایران  به زودی ابزاری در این زمینه ایجاد کرده و در اختیارتان قرار خواهد گرفت ، برای با خبر شدن از آماده شدن این ابزار در خبرنامه سایت عضو شوید تا زود تر از بقیه در جریان آمدن این ابزار قرار بگیرد )

استراتژی پنجم: تمایز قائل شدن بین فعالیت ها

من مطمئن هستم که شما قانون۲۰/۸۰ را شنیدید: ۸۰درصد از نتایج کارتان از ۲۰درصد تلاش هایتان بدست می آید.  این مساله در مورد افراد زیادی صادق است، این است که آنها نمی دانند که کدام تلاششان بهترین نتایج را به همراه می آورد. اگر شما نتایج خوب را ثبت کنید، سپس شما می توانید قاعده ۲۰/۸۰ را تغییر دهید تا برای شما به طور موثرتری کار کند. اگر شما می دانستید که کدام ۲۰درصد از فعالیت شما بهترین نتایج را تولید می کند سپس شما می توانستید خودتان را سازماندهی کنید تا وقت بیشتری را صرف آن کارها بکنید و بنابراین سود تان در هر ساعت افزایش می یافت. اگر شما خصوصیات ۲۰درصد از مشتریانتان را که ۸۰درصد تجارت شما را پوشش می دهند می دانستید پس شما می توانستید آن گروه از مشتریان را مورد هدف قرار دهید. فرانک بتگر با استفاده از قانون ۲۰/۸۰ از یک نماینده بیمه ورشکسته به پردرآمدترین شرکت بیمه در آمریکا تبدیل شد.

خیلی ها از من می پرسند چطور با داشتن این همه مشغله کاری باز وظایف خودم را به خوبی انجام میدهم ، راز موفقیت من پیروی از این ۵ استراتژی بالا است ، همه کاری که شما باید انجام دهید این است که نگاه کنید به راه هایی که می توانید این استراتژی ها را برای خودتان و سازمانتان به کار گیرید است و با حداکثر توان آنها را انجام دهید

((موفقیت مانند کشتی گرفتن با یک گوریل است. وقتی که خسته شدید، دست از مبارزه نمی کشید، بلکه هنگامی می توانید استراحت کنید که گوریل را از پای درآورده باشید.)) روبرت اشتراوس

0 0 رای ها
امتیازدهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیرحسین باقری

به اشتراک گذاشتن تجربیات مجموعه سازان کمک بزرگی جهت توسعه این صنعت نوپا در ایران خواهد بود

امیرحسین باقری

برپایی همایشهای ملی توسط شرکتهای بازاریابی شبکه ای جهت انتقال تجربیات افرادمجرب و موفق به بازازیابان کمک موثری به رونق این صنعت خواهد بود امیدواریم روزی دولتمردان جهت حمایت از این صنعت نوظهور که در واقع حمایت از تولید داخلی است ومنافع بسیاربسیار زیادی را در کشور خواهد داشت دست به کارهایی بزرگتر و موثرتری بزنند

Search

آخرین مطالب

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x