14 اردیبهشت

چندیست که به شرکتهای بازاریابی شبکه ای اعلام شده است که مواردی رو که برای جلوگیری از تضییع حقوق بازاریابان است به اطلاع و سمع و نظر کاربرانشان برسانند که در ادامه به توضیح و بررسی آنها می پردازم :

۱٫ اطلاعات هویتی و سایر مشخصات خود را در زمان ثبت‌نام به‌طور صحیح وارد نمایید و بعد از دریافت کد واحد بازاریابی شروع به فعالیت نمایید. مسئولیت ثبت اطلاعات نادرست بر عهده بازاریاب خواهد بود.

برخی از بازاریابان برای اینکه سریعتر کارشان در زمان ثبت نام راه بیوفتد از کد ملی دیگران استفاده کردند که توصیه می شود  از دادن  اطلاعات غلط جدا بپرهیزید ، چرا که باعث می شود در زمانیکه نیاز دارید بتوانید کاری را به واسطه هیت نظارت بر شرکتها انجام دهید نتوانید به صراحت اعلام کنید ، چرا که خود یک متخلف شمرده می شوید .

۲٫ اطلاعات مربوط به کلمه کاربری و رمز عبور خود را در اختیار سایر بازاریابان قرار ندهید. هرگونه مسئولیت در خصوص ثبت درخواست خروج، انجام سفارش، محل تحویل کالا و … بر عهده بازاریاب خواهد بود.

 برخی از بازاریاب های شبکه ای اقدام به شیفت شدن به شرکت دیگری کردند اما بالاسریشون که از این اقدام ناراضی بوده دست به اقدام بچگانه تعویض پسورد زده است که دسترسی آنها را به جایگاهشان از بین برده و خواسته به نوعی حالشون رو بگیره ، البته این حرکت بچه بازی نهایتا ۲-۳ روز جواب میده و بعد از اینکه از طریق خود شرکت اقدام به پیگیری بشه مالک جایگاه می تواند به مقصود خود برسد

۳٫ تحت تأثیر تبلیغات کذب و دروغین اقدام به خرید مازاد بر نیاز خود و خرید غیرواقعی نکنید. ثبت سفارش خرید صرفاً با انگیزه دریافت پورسانت به ضرر بازاریاب خواهد بود.

در واقع این ماده به این اشاره دارد که گول حرفهای کسانیکه شما را می فریبند که دست به بستن فاکتور با ارقام بالا نزنید ، به نظر شخص خودم بهترین حالت ایجاد فاکتور اولیه برای  ماه اول اگر شرکتتان از مبلغ فاکتور پورسانت میدهد  ۱۰۰ هزار تومان  تا ۱۲۰ هزار تومان و اگر حالت امتیازی دارد ۱۰۰ امتیاز تا ۱۲۰ امتیاز است . در این حالت شما ضمن مصرف کالاها می توانید به آنها احساس پیدا کرده و از محصولات خودتان به عنوان سمپلینگ نیز استفاده کنید و در ماه های بعدی با توجه به توانایی که از طریق آموزشهای فروش گروهتان و همچنین درک خودتان از اهمیت مقوله فروش بدست می آید ، خود به خود ترغیب به ایجاد فاکتور با بالاتر خواهد شد. لازم به ذکر است که اعلام کنم اگر می خواهید سازمانتان برای شما و خود اعضا پورسانت بده باشد سعی کنید مطابق به رشد در پلن درامد زایی شرکتتان باشد ، مثلا اگر در شرکت بازاریابی شبکه ای تلاش کاران سرمایه وزین ( تکسو ) هستید ، میزان فروش ماهانه خود را به حداقل ۵۰۰ امتیاز برسانید

۴٫ بعد از بررسی قیمت و کیفیت کالای مصرفی و شرایط طرح درآمدی شرکت ، سفارش خود را انجام دهید. انجام خرید اجباری و یا استراتژی های خرید در مبالغ مشخص جزء تخلفات محسوب می شود.

شخصا با این ماده مخالف هستم ، تجارت یعنی جنگیدن و جنگ بدون استراتژی یعنی شکست  و اینکه در مورد قسمت اول این ماده اصلا نباید بازاریاب یا مشتری کار بررسی قیمت کالا نسبت به تناسب کیفتی را انجام دهد و وظیفه خود وزارت صنعت ، معدن و تجارت است که قبل از تصویب کالا ها این امر را انجام دهد و سپس اجازه حضور آنها را در سبد کالایی شرکت های بازاریابی شبکه ای  بدهد . بهتر بود این ماده به این صورت درج میشد که :

شرکتهای دارای مجوز بازاریابی شبکه ای مجاز  به اجازه بستن فاکتور بیش از مبلغ دو برابر حد واجد الشرایط دریافت پورسانت برای بازاریابی که ماه اول کاری خودش را شروع می کند نیستند و تنها تحت شرایطی که ( ادامه اش رو چون متد خودم محسوب میشه اگر وزارت درخواست داشت بهشون می دهم که به هیچ عنوان انباشته سازی کالا صورت نگیرد و اینکه در شرکت های درخواست اخذ مجوز بازاریابی شبکه ای را دارند نیز در قسمت قوانین  فرم شماره ۲ بکار می برم ) و دست بازاریاب ها رو تا حد مجاز برای بستن استراتژی های فروش باز می گذارد تا مقوله رشد و سازماندهی بهتر انجام شود.

۵٫ تمامی تراکنش های مالی بین بازاریاب و شرکت از طریق سیستم بانکی کشور انجام می گیرد انتقال وجه به صورت دستی خلاف مقررات می باشد. همچنین از در دسترس قراردادن اطلاعات حساب و کارت بانکی خود به سایر بازاریابان خودداری کنید. پورسانت استحقاقی شما نیز توسط شرکت به حساب شخصی شما واریز می‌شود.

توضیحات در خود متن واضح است که شما تمامی پورسانت و پاداشی که بدان مستحقید را از طریق سیستم بانکی باید دریافت کنید و دادن پورسانت به صورت چکی و یا دستی ممنوع است

۶٫ امکان بازخرید کالا در صورت عدم امکان فروش برای شما وجود دارد. اما باید بدانید که کالای شما می‌بایست شرایط بازخرید را داشته باشد و همچنین آگاه باشید که مبالغ قانونی و کل پورسانت محاسبه‌شده در مجموعه بابت حجم خرید شما از مبلغ فاکتور اولیه کسر خواهد شد.

این موضوع به صراحت در ماده ۳۱ دستورالعمل تاسیس و نحوه فعالیت و نظارت بر شرکت های بازاریابی شبکه ای آمده است که اعلام داشته : با فسخ قرارداد بازاریاب با شرکت، شرکت باید در صورت درخواست بازاریاب کالاهای خریداری شده در ۱۲ ماه منتهی به تاریخ فسخ قرارداد را باز پس گیرد. شرکت موظف است ۹۰% قیمت کالاها را به بازاریاب پرداخت کند.
تبصره ۱: این ماده فقط شامل کالاهایی است که قابل فروش مجدد است.
تبصره ۲: پورسانت ­های پرداخت شده نیز از مبلغ بازخرید کم می­ شود و شرکت مبلغ باقی مانده را به بازاریاب پرداخت می­ کند.

با ذکر مثال توضیح میدهم ، وضعیت اول : قبل از زمان پورسانت دادن شرکت

بررسی و نقد برخی از ضوابط و مقررات بازاریابی شبکه‌ای

در نظر بگیرید که شرکت ۵۰ درصد پورسانت میدهد و بازاریابی به نام میلاد حبیب اللهی فاکتوری به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان بسته است و پس از چند روز و قبل از اینکه ماه تمام شود اقدام به مرجوعی کالا می کند (  طی بخشنامه وزارت بهداشت کالاهای بهداشتی و ارایشی به خاطر رعایت امر بهداشت و سلامت مرجوعی ندارد ) چون پورسانتی از طرف شرکت به هیچ کس پرداخت شده است ، ضمن آنکه خود میلاد باید محصولاتش را به شرکت برگرداند ، شرکت  ۱۰% از مبلغ فاکتور کسر و مابقی را + مالیات ارزش افزوده را به حساب میلاد حبیب اللهی واریز می کند

وضعیت دوم : بعد از زمان پورسانت دادن شرکت

پورسانت پرداخت شده است و حال با توجه به اینکه از مبلغ فاکتور میلاد چقدر پورسانت پرداخت شده و همچنین ۱۰% حق کنسلی ؛ از مبلغ فاکتور کسر می گردد و مابقی به حساب میلاد واریز می شود ( پیشنهاد می شود که در این حالت صرف در این است که در بازار سرد محصولتان را به فروش برسانید و خود را دچار ضرر نکنید که بعد از زمان پرداخت پورسانت کلا به نفعتان نیست ) اگر شرکت در بالاترین میزان رشد باشد از شما ۶۰% کسر می گردد که با اندکی همت می توانید محصولتان را در بازار سرد یا گرم بفروشید . ( توصیه می کنم از محصولات مصرف در فاکتورهایتان استفاده کنید که اگر نتوانستید فعالیت خود را ادامه دهید حداقل در طول زمان به مصرف کالاها بپردازید )

۷٫ در زمان تحویل کالا از صحت و سلامت کالای خریداری‌ شده مطمئن شوید و از دریافت کالاهای معیوب و یا مغایر با سفارش خودداری کنید.

این نکته خیلی مهم است ، بار ها مشاهده گردیده که کاربران فیس بوک و یا اسکایپم از من در این باره پرسیدند که مسولیت اینکه کالا معدوم دست من رسیده با چه شخصی است ( شرکت یا پست یا دریافت کننده ) ؟ این ماده به همین اشاره می کند که قبل از اینکه بسته را از شرکت تحویل بگیرید یا از پست بازش کنید و اگر موردی بابت معدومی مشاهده کردید از دریافت آن خودداری کنید تا مسولیت تحویل بار به عهده شرکت باشد اما اگر دریافت کردید دیگه مسولیتش به عهده خودتان است

۸٫ امکان فعالیت همزمان در چند شرکت بازاریابی شبکه‌ای برای شما وجود ندارد، قبل از ثبت درخواست خروج (لغو قرارداد) از شرکت اولیه و گذشت ۱۵ روز، امکان ثبت‌نام و دریافت کد واحد برای بازاریابان در شرکت جدید وجود ندارد.

در صورتی که می خواهید شیفت بشوید ،  حتما بایستی ۱۵ روز از زمان درخواست انصرفتان گذشته باشد تا شما بتوانید با کد ملی خودتان در شرکت بازاریابی شبکه ایجدید ثبت نام کنید ، یه جوری مثل عده نگهداشتن زنان در زمان طلاق است ، شاید تو این ۱۵ روز شرکت و بالاسری هاتون توانستند شما را متقاعتد کنند که شیفت نشوید و یا خودتان خواستید برگردید و جایگاهتان محفوظ باشد

۹٫ برگزاری جلسات آموزشی بازاریابی شبکه‌ای تنها در دفاتر و شعب رسمی شرکت مجاز می‌باشد. لیست مربوط به شعب دارای مجوز در سایت شرکت و سایت نتورک مارکتینگ اطلاع‌رسانی شده است به منظور آگاهی از برگزاری همایش ها و سمینارهای شرکت از طریق دفتر مرکزی شرکت اطلاع کسب کنید.

اگر خواستید همایشی برگزار کنید اطلاعات زیر را برای شرکت ارسال کنید تا شرکت مجوز برگزاری همایش را برای شما و تیمتان بگیرد :

۱٫ موضوع همایش

۲٫ هدف از برگزاری همایش

۳٫ مکان و زمان همایش با ادرس دقیق

۴٫ تعداد مدعوین یا همان شرکت کنندگان

۵٫ نام درخواست کننده از شرکت

۱۰٫ لیست شرکت‌های دارای مجوز فعالیت بازاریابی شبکه‌ای در سایت نتورک مارکتینگ اطلاع‌رسانی شده است و وضعیت فعالیت شرکت (فعال، تعلیق، اتمام و ابطال مجوز) به صورت برخط در سایت شرکت قابل دسترسی است، همچنین از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲، امکان استعلام در خصوص شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای برای شما وجود دارد.

متن بالا هم خودش شفاف است و نیاز به توضیحات ندارد

برای داشتن امنیت و دفاع از حقوقتان در بازاریابی شبکه ای نیاز دارید مطالب بالا را کاملا بلد باشید تا در دنیای شگفت انگیز بازاریابی شبکه ای کسی نتونه بهتون چپ نگاه کنه

جهت دریافت مطالب بیشتر و فایل های صوتی و تصویری عضو کانال زیر بشوید :

لینک کانال آموزش بازاریابی شبکه ای با میلاد حبیب اللهی در شبکه تلگرام

https://telegram.me/miladhabibollahimlm

0 0 رای ها
امتیازدهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest

3 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا محمدیان منش

عالی بود
ممنون بابت اطلاع رسانی

zahra sudani

تشکر بابت مطالبتون
فقط اینکه . . . بر اساس مورد شماره ۹، استانهایی که تیم در حال رشد دارن ولی شعبه ندارن باید چه کار کنن؟

ما حتی جلسات هفتگی هم برگزار میکنیم

3
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x