28 تیر

بطور حتم در این مدت که در حال انجام فعالیت اقتصادی بازاریابی شبکه ای هستید با افراد مختلف  مواجه شدید که در اکثر مواقع دنبال بهانه جوی هستند و با قبول نکردن مسولیت آینده خویش از روند مثبت کار سر بار زده و دنبال مقصر می گردند . این در حالی است که تنها مقصر خودشان هستند نه چیز دیگر ، نتیجه نگرفتن را تقصیر شرایط می اندازند و هر آن با بهانه جویی های مختلفی سعی بر پوششی بر سهل انگاری خودشان انجام می دهند . مطلب امروز برای این دوستان است :

برای نا کامی هزار بهانه بیان می‌شود آورد  اما دریغ از یک دلیل خوب

بهانه کافی است. کارتان را بکنید یا نکنید اما بهانه نیاورید. از مغز شگفت انگیز خود برای توجیه کردن و بهانه آوردن که چرا فلان اقدام را انجام نداده‌اید ، استفاده نکنید. کاری صورت دهید و دست به کار شوید. برای خودتان تکرار کنید مسئولیت به گردن من است.
بازندگان عذر و بهانه می‌آورند و برندگان پیشرفت می‌کنند و به جلو می‌روند. از کجا می‌فهمید که عذر و بهانه‌ی شما اعتبار دارد یا ندارد؟ بسیار ساده است. به اطراف خود نگاه کنید و بپرسید: آیا کس دیگری وجود دارد که از عذر و بهانه‌های شبیه به من استفاده کند و موفق باشد؟
وقتی این سئوال را می‌پرسید : اگر صادق باشید باید اذعان کنید که هزاران و حتی میلیون‌ها نفر وجود دارند که حال و روزی به مراتب بد‌تر از شما داشته‌اند اما به موفقیت دست یافته‌اند.برای آنکه بتوانید شما نیز مانند برندگان این حرفه باشید باید بتوانید ویژگی های زیر را در خودتان تقویت کنید :

معجزه نظم و ترتیب شخصی
برای آنکه به موفقیت‌های شایان ذکر دست پیدا کنید، باید حال و روزتان با گذشته تغییر کند. مهم نیست که مال و منال بیشتری بیاندوزید، مهم این است که در مقایسه با متوسط مردم از کیفیت مطلوب‌تری برخوردار گردید. ایجاد نظم و ترتیب شخصی کیفیتی است که دستیابی به هر چیزی را امکان پذیر می‌کند.
به گفته‌ی کاپ مه‌یر نویسنده‌ی چهار کتاب پر فروش در امر موفقیت، نظم و انضباط شخصی توانایی انجام دادن کاری است که باید بکنید، چه این را دوست داشته باشید چه دوست نداشته باشید. از این رو می‌توان گفت که نظم و ترتیب شخصی کلید رسیدن به عظمت شخصی است. این یک کیفیت جادویی است که همه درها را به روی شما می‌گشاید.

به بلند مدت بیاندیشید
مهمترین عامل موفقیت در زندگی چشم انداز‌های بلند مدت است. موفق‌ترین افراد آن‌هایی هستند که به بلند مدت فکر می‌کنند. شاید مهمترین کلمه در اندیشه بلند مدت، فداکاری و از خود گذشتگی است. اشخاص برتر در شرایطی هستند که در تمام مدت عمر در کوتاه مدت از خود‌گذشتگی می‌کنند تا در بلند مدت به نتایج عالی‌تر دست پیدا کنند.
قله‌های رفیع را مردان موفق به یکباره فتح نکردند. اما آن‌ها وقتی دیگران در خواب بودند، شب هنگام برای رسیدن به قله سراشیبی را طی می نمودند.
توانایی شما در فکر کردن، برنامه ریختن و تلاش نمودن در کوتاه مدت و عادت دادن خود به انجام کار درست کلید خلق آینده‌ای تابناک است.

کار مفید کلید موفقیت
شرط لازم کار مفید انضباط و نظم و ترتیب شخصی است. موفقیت تنها زمانی امکان پذیر است که بر تمایل طبیعی به کم کاری غلبه کنید و نخواهید که میانبر زده و به قولی بدعت آوری کنید البته استفاده از تکنولوژی را خود بسیار قبول دارم اما منظورم اینکه اگر الان نوبت لیست نوشتن است باید آنرا انجام داد و با نوشتن تنها ۱۰-۲۰ تا اسم در لیستتون و امتیاز بندی و مرتب سازی شروع بکار نکنید بلکه حتما روی این قضیه به شدت پافشاری کرده و مفید کار کنید . موفقیت  تنها زمانی امکان پذیر است که خود را مقید به کار مفید بکنید.
چگونه در آمد خود را دو برابر یا حتی چند برابر کنید.
اصل دقایق را در کارهای فروش خود لحاظ کنید. این اصل می‌گوید اگر درآمد روزانه‌ی شما با تعداد دقایقی که با افراد خاص رو‌به‌رو هستید رابطه‌ی مستقیمی دارد، با اضافه کردن تعداد این دقایق می‌توانید به درآمد خود بیفزایید.
تقریبا در تمامی موارد، وقتی نتورکرها تعداد دقایقی را که به سازمان ساختن و فروش شخصی می‌گذراند دو برابر کند، فروش آن نتورکر افزایش پیدا می‌کند. این هرگز اتفاقی نیست. این مبتنی بر قانون نسبیت است.

روی هر چه متمرکز شوید رشد می‌کنید
اگر در موقعیتی رفتار می‌کنید که مطابق با ارزش‌هایتان رفتار نمی‌کنید، همین حالا تصمیم بگیرید که با این موقعیت بر‌خورد کنید. درست در لحظه‌ای که این کار را می‌کنید به احساس شادمانی می‌رسید، احساس می‌کنید که کنترل همه چی در دست شماست. بر اساس قانون تمرکز روی هر چه متمرکز شوید رشد می‌کند. وقتی درباره‌ی فضایلی فکر می‌کنید که مورد ستایش و تحسین شماست، این ارزش ‌ها را به اعماق ذهن نیمه هشیار خود می‌فرستید تا در هر موقعیتی خود به خود عمل کنند.
حذف کردن احساسات منفی
مخرج مشترک همه‌ی انسان‌ها این است که می‌خواهند شاد و خوشبخت باشند. به زبان ساده، خوشبختی به معنای نبودن احساسات منفی است. وقتی پای احساسات منفی در کار نباشد، آنچه باقی می‌ماند عواطف و احساسات مثبت است. بنابراین حذف احساسات منفی کار مهمی است که باید صورت بگیرد.
دلیل خوشبختی
فاصله میان شرایط فعلی و شرایطی که فکر می‌کنید برای شادی و خوشبختی به آن نیاز دارید، میزان خوشبختی شما را مشخص می‌کند. این موضوعی است که تصمیم‌گیری و ارزیابی آن به شما بستگی دارد. از قدیم گفته‌اند که موفقیت یعنی رسیدن به آن چیزهایی است که شما می‌خواهی، اما شادمانی و رضایت بدین معناست که آن چه را به دست می‌آورید دوست داشته باشید. وقتی درآمدها و زندگیتان با هدف‌ها و انتظارات شما هم‌خوانی داشته باشند، احساس شادی و خوشبختی می‌کنید اما اگر به هر دلیلی شرایط فعلی شما با آنچه می‌خواهید منافات داشته باشد، ناخشنود و مایوس می‌شوید.

پادزهر احساسات منفی
مطمئن‌ترین راه برای حذف احساسات منفی این است که بلافاصله بگوییم: من مسئول هستم. هر گاه اتفاقی می‌افتد که تولید خشم می‌کند. بلافاصله با گفتن این جمله خشم‌تان را فرو بنشانید.
قانون جایگزینی می‌گوید می‌توانید جای یک اندیشه منفی را با یک اندیشه مثبت عوض کنید. از آنجایی که ذهن شما در هر لحظه تنها به یک فکر می‌تواند بیندیشد، وقتی به عمد اندیشه مثبتی را انتخاب می‌کنید، سایر اندیشه‌ها را از ذهن خود بیرون می‌ریزید.

بهترین باشید!
رشد  شخصی در تمام مدت عمر و متعهد شدن برای رسیدن به سطح بهترین‌ها، به تصمیم جدی و قدرت اراده بستگی دارد. هر گاه مطلب جدید می‌آموزید و از آن استفاده می‌کنید، عزت نفس و احترام به خود شما افزایش می‌یابد. احساس می‌کنید کنترل کسب مداخل خود را در دست دارید. که این یکی از مهم ترین بخش های زندگی شماست. ما برای رسیدن به بهترین نتایج شروع بکار کردیم و می بایست خودمان را به خودمان اثبات نماییم پیروی از استراتژی فروش قدم اول ما در این راه می باشد و با همکاری هم خواهیم توانست به خواسته ها و اهدافی که در نظر داریم برسیم .

بهانه ها را کنار گذاشته و خودتان را آماده کنید که در دنیای شگفت انگیز نتورک مارکتینگ فرد موفقی به حساب بیایید ، رشد سازمان شما با حرکت شما به سمت اهدافتان رابطه مستقیمی دارد نه حرکت به سمت بهانه ها

2 1 رای
امتیازدهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest

3 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا محمدیان

آیا کس دیگری وجود دارد که از عذر و بهانه‌های شبیه به من استفاده کند و موفق باشد؟
———————
این سوال ، سوال بی نظیری است که باید هر کس از خودش بپرسد…
مرسی میلاد جان
درود بر شما

رضا محمدیان

نظم و انضباط و بخصوص تمرکز یکی از موارد مهم در موفقیت است…
من بی تمرکزی را تجربه کرده ام….خیلی کمتر از تلاشم نتیجه میگرفتم
و اینجور وقتاست که اثر فکر و احساسات منفی هم بیشتر میشه

3
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x