28 تیر

در بازاریابی شبکه ای شما دقیقاً مشابه اینکه در حال انجام بازی دومینو هستید برای انجام یک فروش موفق نیز باید قسمت با دقت تیکه های بازی را کنارهم بچینید و دقت کنید که تمامی قطعات بازی می تواند با بی دقتی شما با اوّلین برخورد، فرو بریزد و شما ممکن است دیگر فرصتی برای ساخت دوباره آن نداشته باشید و نتوانید سازمان فروش موفقی در بازاریابی شبکه ای بسازید !

خیلی از نتورکرها در انجام امر فروش ماهانه ناموفق  در بازاریابی شبکه ای عمل می کنند که در ادامه به ۸ اشتباه مرگبار در امر فروش اشاره می کنم که عبارتند از:

اشتباه شماره ۱: اینکه تصور می کنید که می دانید مشتری، دقیقاً چه چیزی می خواهد و با عجله و اشتیاق فراوان می خواهید فروش را انجام دهید

این یکی از رایج ترین و عمومی ترین اشتباهات بازاریابان شبکه ای است! به محض اینکه مشتری، کوچکترین عکس العمل مثبتی از خود نشان می دهد، بازاریاب شبکه ای تصور می کند که مشتری، شیفته محصول پیشنهادی او شده است. اینجاست که بازاریاب شبکه ای، فوراً شروع می کند به مقایسه محصول خودش با رقبا و توقع دارد مشتری سریع آنرا بخرد! آنهم وقتی که هنوز هیچ کاوشی درمورد اینکه نگرانی های واقعی مشتری احتمالی، چه چیزهایی هستند انجام داده باشد! 

قبل از هر فروشی می بایست بفهمید که مشتری، خودش از بزرگترین و اصلی ترین نیاز خود، چه درک و برداشتی دارد. این مسئله، بنیاد و شالوده اصلی فروش در حرفه بازاریابی شبکه ای به حساب می آید. همیشه لیست مشتریان خود را در حفه بازاریابی شبکه ای در حال افزایش قرار دهید تا بتوانید سهم بیشتری از بازار را نصیب خود کنید .

اشتباه شماره ۲: شکست شما در نشان دادن اینکه صادقانه، مشتاق حل مشکلات مشتری هستید

قبل از اینکه یک جلسه ملاقات با مشتری را شروع کنید، می بایست ابتدا بفهمید که مشتری شما چرا به محصولتان نیاز دارد. بهتر است در کارگاه ای فروش هفتگی این امر را با بالاسرهای خود در میان بذارید و لیست فروش خود را مانند لیست دعوت آنالیز کنید . به علاوه اینکه قبل از رفتن به اصل مطلب با یک گفتگوی کوچک، با مشتری خود گرم بگیرید ! اینکار را می توانید با پرسیدن سؤالات هدفدار و سپس با دقت گوش دادن به پاسخ های مشتری انجام دهید. موضوع اینگونه صحبت های ابتدایی می بایست حول موضوعات مورد علاقه مشتری شما باشد. مثلاً اینکه در بدو ورود متوجه یک کتابخانه بزرگ در دفتر کار مشتری شده اید که پُر است از کتاب هایی با موضوعات دینی و فلسفی… اینجاست که یک بازاریاب شبکه ای باهوش، متوجه می شود که بهترین موضوع برای آغاز صحبت (گرم کردن مشتری)، کتب فلسفی و مباحثی از این دست خواهد بود.

قطعاً شما نمی خواهید که مشتری، شما را با یک فروشنده که فقط در فکر رسیدن به کارمزد فروش خود می باشد، اشتباه بگیرد. به جای آن، مشتری باید احساس کند که شما در واقع به دنبال رفع مشکلات او از طریق ارائه بهترین راه حل های ممکن هستید.

هرگز به مشتری نگویید: «من می دانم که شما به این محصول نیازمند هستید زیرا…» این تشریک مساعی نیست! این در واقع تحمیل کردن دیدگاه و نظر شخصی خودتان به مشتری است.

به جای آن می بایست در جایگاهی قرار بگیرید که بگویید: «شما گفتید که برای تان بسیار مهم است که بتونید راه حلی پیدا کنید که با هزینه کمتر در شروع فصل سرما از خود و خانواده اتان در بروز بیماری های شایع مثل سرماخوردگی محافظت کنید ؟ بعد از تایید مشتری ادامه دهید ، پیشنهاد می کنم از (نام محصول) شرکت ما استفاده کنید که می تواند و به شما کمک می کند تا به این هدف تان دست یابید».

واقعیت این است که شما باید زمانی را صرف بنا نهادن سطحی از اعتماد میان خود و مشتری نمایید. بدانید که وقت برای فروش و قطعی کردن بسیار خواهد بود، اما در مقابل، فرصت کوتاهی برای اعتمادسازی در اختیار دارید.

فروش ماهانه در بازاریابی شبکه ای

اشتباه شماره ۳: گیج کردن مشتری با اصطلاحات و واژگان تخصصی بازاریابی شبکه ای

اغلب بازاریابان شبکه ای از همان زمان آغاز به کارشان، عادت کرده اند که با زبان تخصصی نتورک مارکتینگ (بازاریابی شبکه ای) با مشتریان شان صحبت کنند. مشتریانی که هیچ سرنخی از اینکه شما دارید درباره چه چیزی صحبت می کنید ندارند!

باید این نکته مهم را بدانید که بین فواید یک محصول خاص و ویژگی های آن ، از زمین تا آسمان، فرق وجود دارد. اغلب بازاریابان شبکه ای به اشتباه، فقط ویژگی های محصول پیشنهادی شان را برای مشتری بازگو می کنند، بدون آنکه کوچکترین اشاره ای به فواید حاصل از آن ویژگی ها برای مشتری نمایند!

اشتباه شماره ۴: شکست خوردن در آشکار کردن ابهامات و ایرادات مشتری قبل از آنکه دیگر خیلی دیر شود

این طبیعی است که هر نتورکر و فروشنده ای تمایل دارد تا از کنار ابهامات و سؤالات ذهنی مشتری رد شود. اما لازم است تا در اولین فرصت ممکن، مشکلات ذهنی و ابهامات مشتری را کشف کنید و فوراً به آنها پاسخ دهید. در غیر این صورت، تمام حواس مشتری به سمت آن مشکل و ابهام ذهنی معطوف شده و مانع از آن می شود که پیام اصلی شما به او برسد. بعداً در زمانی که می خواهید فروش را قطعی کنید، پاهای تان در گِل فرو خواهند رفت!

شما می بایست لشکری از ایرادات، ابهامات و سؤالات ذهنی مشتری را تبدیل به متحد خود کنید و از آنها به نفع خودتان بهره ببرید! قطعاً اگر بتوانید ایرادات و ابهامات ذهنی مشتری را بیرون بکشید، می توانید به آنها پاسخ دهید و دوستانه و صادقانه بر این مشکلات، ایرادات و ابهامات، غلبه کنید.

اشتباه شماره ۵: گیر افتادن در گوشه رینگ با گفتن جمله: «بله! اما اگر…»

هنگامی که مشتری، ایراد یا ابهامی را مطرح می کند و شما در پاسخ می گویید: «بله! اما یا اگر یا ولی شما…»، سبب می شود تا مشتری تصور کند که شما درواقع به حرف های او گوش نداده اید و تصور می کند که در نظر شما، نگرانی های او، ارزش وقت گذاشتن و بحث کردن را ندارند!

به طور مثال مشتری این را مطرح می کند: «این محصول چیز خوبی است؛ اما میزان درآمد من بسیار پایین است و توانِ پرداخت چنین پولی بابت این محصول که شما گفتید را ندارم». حال اگر یک نتورکر آماتور در مقابل آن مشتری باشد خواهد گفت: «بله! اما اگر شما این محصول را تهیه کنید باعث خواهد شد تا ( یکی از مشخصات محصول ذکر می کند ) شوید».

واکنش صحیح درمقابل ایرادات و ابهامات مطرح شده از سوی مشتری این است: «بله! من تمامی صحبت های شما را شنیدم. خیلی جالب است که تعداد خیلی زیادی از مشتریان فعلی من، زمانی که می خواستند این محصول را خریداری کنند، دقیقاً مسئله شما را مطرح می کردند. اما بعد از اینکه من راه برطرف شدن این نگرانی را به آنها نشان دادم، تمام مشکلات شان حل شد و در حال حاضر، جزو بهترین مصرف کنندگان ما هستند و تمام محصول های شان را از ما تأمین می کنند». در این حالت، مشتری از حالت تدافعی خود خارج شده و شما نیز در گوشه رینگ، گیر نمی اُفتید!

هنگامی که شروع به بحث با مشتری و ارائه استدلال های مختلف می کنید، بدانید که حتی اگر بتوانید محصول ای را به او بفروشید، باز هم شما بازنده خواهید بود! زیرا موفقیت در شغل بازاریابی شبکه ای ،۱۰۰% به تکرار فروش در بلندمدّت است و چنین مشتری قطعاً در نوبت های بعدی از شما خرید نخواهد کرد.

همواره تعجبم از کسانی است که امروزه نیز همانند دهه های پیش فکر می کنند و بر این باورند که یک بازاریاب شبکه ای خوب، کسی است که بتواند به یک اسکیمو، یخچال بفروشد! در حالی که این کار، امروزه بیشتر شبیه کلاهبرداری است تا یک هنر! اگر آن فروشنده بتواند یخچال دوم را هم به همان اسکیمو بفروشد، باید گفت که هنرمند است. درحالی که همه ما می دانیم که اگر چشم آن اسکیمو به آن فروشنده بیفتد، قطعاً او را زنده نخواهد گذاشت!!!
بارها دیده ام که در برخی از سازمانهایی که توسط افرادی با نیت سو استفاده کردن شکل گرفته است ، افراد تازه وارد را در ماه اول خود به انجام خرید های بالای ۲۰۰ هزار تومان یا خارج از عرف مصرف محصولات وا داشتند که این مخرب ترین حالت شکل دادن سازمان است که خود باعث از بین رفتن اعتماد به حرفه بازاریابی شبکه ای در ذهن اقشار جامعه در بلند مدت می شود .

اشتباه شماره ۶: آماده نبودن نتورکر و عدم اطلاعات کافی درباره محصول

تقریبا %۹۰ از نتورکرها ، به هیچ عنوان خود را برای اولین جلسه ملاقات با مشتری، آماده و مهیا نمی کنند. آنها هیچ بروشور یا کاتالوگی با خود ندارند. هیچ محصولی که متناسب با نیاز مشتری باشد نیز ندارند. بدتر از آن اینکه در مورد مزایای محصول خود هیچی نمی دانند و نمی توانند توضیحات کاملی را به مشتری خود اعلام کنند. بدون داشتن این اطلاعات و ابزار، شما هرگز نخواهید توانست فروش های خود را قطعی نمایید.
در سیمناری که برای حدود ۶۰ تا از اعضای یکی از شرکت های فعال در زمینه بازاریابی شبکه ای برگزار کردم وقتی از حاضرین پرسیدم : چند تا از شما دوستان محصولاتی که الان خریدید را کاملا می شناسید ؟ تنها یک تن دست بلند کرد .

مهمترین ضعف در فروش عدم شناخت محصول توسط بازاریاب شبکه ای است .

اشتباه شماره ۷: تلاش برای فروش چندین نوع محصول در همان جلسه اول ملاقات

هنگامی که اولین جلسه ملاقات با مشتری به خوبی پیش می رود و مشتری بدون هیچ مشکلی، راضی به خرید محصول پیشنهادی شما می شود، این وسوسه در شما ایجاد می شود که شروع کنید به تلاش جهت فروش سایر انواع محصول

در این یک زمینه، به هیچ عنوان نباید حریص و طماع باشید. در صورتی که نتوانید بر این وسوسه خود، فائق آیید مشتری را گیج و سردرگم کرده و حتی همان محصول اولیه را نیز نخواهید فروخت! یادتان باشد که تحقیقات روانشناسی، بارها اثبات کرده که وقتی ذهن انسان در مقابل چندین گزینه مختلف، جهت انتخاب قرار می گیرد، به دلیل گیج و سردرگم شدن، به جای انتخاب کردن یکی از آنها، همه آنها را رد می کند! ( در آموزش های پیگیری در جذب همکار بازاریابی شبکه ای کار بدان تکنیک ۲ گزینه ای گفته می شود )

راه درست این است که در جلسه اول، فقط به فروش محصول پیشنهادی تان بچسبید. سپس در زمانی که می خواهید سند محصول را جهت امضای نهایی نزد مشتری ببرید، می توانید سر صحبت را راجع به یکی دیگر از انواع محصول باز کنید. مُزد صبور بودن شما این است که در پایان، می بینید که بیشترین سود ممکن را از کیف پول مشتری به سوی جیب تان سرازیر کرده اید و توانستید یکی از سازمان های موفق در بازاریابی شبکه ای را بسازید 

اشتباه شماره ۸: استفاده از تاکتیک های ایجاد نگرانی در مشتری

برخی از مدرسین فروش محصول به شما توصیه می کنند که از تاکتیک های ترساننده و نگران کننده در صحبت با مشتری استفاده کنید. خود من هم در ابتدا تصور می کردم که این تاکتیک، در همه موارد و شرایط، ثمربخش است!

زیرا با مطرح کردن چنین جملاتی، مشتری تمایل و توانایی گوش دادن به ادامه صحبت های شما را از دست می دهد و شوک حاصل از طرحِ اینگونه جملات نگران کننده، حتی موجب از دست رفتن کامل فروش شما خواهد شد. یک بار که این بُمب شوک آور را روی سر مشتری می اندازید، دیگر خیلی سخت خواهد بود که بتوانید او را متقاعد کنید تا به ادامه حرف های تان گوش کند!

البته درست است که تاکتیک ایجاد ترس و نگرانی یکی از راهکارهای قدیمی در فروش محسوب می شود و برخی مواقع ممکن است نتیجه بخش هم باشد، اما آیا واقعاً این آن راهی است که برای موفقیت در فروش محصول در بازاریابی شبکه ای، به دنبال آن هستید؟! آیا فکر می کنید این مشتری، شما را به دوستان و آشنایان خودش معرفی خواهد کرد؟ آن هم زمانی که چنین شوک بزرگی را به او وارد آورده اید؟ آیا فکر نمی کنید که با ایجاد ترس از بازاریابی شبکه ای زده شود ؟

در همایش های فروش به موضوعات بالا در کنار سایر آیتم هایی که می تواند به شما دوستان وعلاقمندان کمک کند که بهتر از گذشته عملکرد خودتان را بهبود ببخشید صورت خاص اشاره می کنم که جهت انجام کارگاه های ارتقا سطح فروش سازمانی در بازاریابی شبکه ای می توانید به شماره ۰۹۱۲۳۲۰۶۸۷۵ در تماس باشید و توصیه می کنم که مقاله نتورکران موفق مانند پزشکان عمل می کنند را نیز بخوانید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest

47 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میترا زربخش

درود فراون بر رهبر عزیز.
مثل همیشه عالی و از صحبتاتون برای بهبود روند کاری استفاده میکنم

زهرا

سلام آقای حبیب الهی
دوست دارم کار بازاریابی شبکه ی را به صورت حرفه ای انجام بدم اما نمی دونم چرا هنوز به این باور نرسیدم که این کار می تونه منا از فشار کاری که توش هستم نجات بده .من اگه به کاری باور داشته باشم حتما توی اون موفق می شم ولی نمی دونم چرا تو این کار هنوز به اون باور نرسیدم .اولش خیلی داغ بودم اما الان سرد شدم با این که به این کار نیاز دارم لطفا راهنماییم کنید تا شور و هیجانی را که اول داشتم را بدست بیارم

sohrab.mlm

سلام من یک نتورکر هستم خب این ک شما سرد شدین عادی هستش من هم همچین حس وحالی رو داشتم و دلایلش اینا بودن ک براتون مینویسم اولیش دور بودن از محیط کاری.دومیش ارتباط نداشتن با بالاسری ب صورت ی دوست خوب سومیش پیشرفت نکردن در حد انتطار خودم از خودم .من یک پیشنهاد بیشتر ندارم با کسی که اطلاع و تجربه زیادی تو نتورک داره حتما مشورت کنید

زهرا

سلام جناب آقای میلاد
ممنون از این که این قدر سریع جواب دادین
جدیدا مطالعه یک کتاب به اسم “دوام اوردن ” در مورد بازاریابی شبکه ای را شروع کردم .تصمیم دارم خودم را موظف کنکم که قبل از هر اقدامی چه درزمینه خرده فروشی چه در زمینه پرزنت اطلاعات شخصی خودم را بالا ببرم نظرتون چیه ؟ به نظر شما اول از کتاب دانشکده کسب و کار شروع کنم بهتره ؟ خیلی عالی میشه اگه شما هم امار کسب درامد را این حرفه را منتشر کنید واقعا این جوری کمک بزرگی به من و امثال من می کنید .منم دوست دارم یک نتورکر بزرگ بشم و همین طور که شما فرمودید در دئول با زندگی برنده باشم .د.ست ندارم سرنوشتم را به دست تقدیر بسپارم .دوست دارم به قول شما در نبرد بین روزهای سخت و انسان های سرسخت من انسان سرسخت و موفق باشم .

محمدمهدی

شما در ابتدا کسی که وارد کار میشه چه کتاب یا فیلمایی رو بهش پیشنهاد می کنید.
به طور فرض فیلم ها یا کتاب هایی که معمولا من پیشنهاد می کنم این دو مورد هستن : دستمزد عالی(تیم سِلز) / کتاب دوام آوردن که خیلی خوب و بجا گفتید: فصل اول، سوم و پنجم/ و …

mohammad reza

با سلام ممنون از مقالات وسایت بسیار مفیدتون . مشه بگید شما تو کدوم شرکت کار میکنید ؟؟؟؟؟ و ماهیانه چقدر محصول به فروش میرسونید؟؟؟؟

mohammad reza

خودتون به تنهایی ماهیانه چقدر خرده فروشی می کنید؟؟؟؟

mohammad

سلام اقای حبیب اللهی . نظرتون راجع به شرکت “بیز” چیه؟؟؟؟؟

سهیل

سلام همکار عزیز
از مطالبت خیلی،استفاده میکنیم.فقط اگه میشه مطالبی ک میذاری با ذکر منبع و نام نویسنده باشه
پیشاپیش ممنون

mojtaba

اقای حبیب اللهی من دراستانه ورود به گروه گلوبال تیم هستم ک ازشرایط ورود به تیم خرید مبلغ یک میلیونو دویست هزار محصول به عنوان ابزارکار است ایا ترغیب به گرفتن این مقدار محصول کار درستی است؟ممنون

علی

سلام دوست من . این که برای شروع به کار بخواهی پولی را بدهی مانند شرکت های هرمی میشود که هر کسی برای ورود باید مبلغ هایی که بعضی اوقات مبالغ زیادی هم هست را سرمایه گزاری کنند . ولی برای بازار یابی شبکه لازم نیست که پولی بدهی ومی توانی اصلا چیزی نخری و صورت آزادانه خرید کنی یا فقط به اندازه ی نیاز ماهانه خود خرید کنی

حمیدرضا

سلام من ی مدتی هستش که واردبازاریابی شبکه ای شدم(بادران) اما متاسفانه فعالیت نداشتم علتشم اینکه بهم راهنمایی نمی کنن و…خیلی علاقه دارم به این کار اما واقعیت بگم گیج شدم که چطورکارکنم؟لطفا راهنماییم کنیدممنون

سیاوش

باسلام ممنون از وبسایت خوب ومطالب مفیدتون,من ۳ماه میشه بازاریابی رو شرو کردم اما هنوز تو خرده فروشی شدیدا گیر دارم همه این مطالب رو خوندم و میدونم اما لینک خوردن با مشتری ها برام خیلی سخته شما چه پیشنهادی برای بنده دارین؟با تشکر.

علیرضا

سلام آقای حبیب الهی.
سوال من در مورد چگونگی تهییج کردن اعضای سازمان به فروش بالا انجام دادنه. من توی دو ماه فعالیت جدی خودم تونستم سازمان ۱۵ نفره ای ایجاد کنم اما ترس از نتوانستن و موفق نبودن در امر فروش باعث میشه خریدها همه زیر ۲۰۰ تونم باشه. همونطور که خودتون میدونید کمک به اعضای مجموعه در بالا بردن فروش ماهانه ساده تر است تا جذب نفرات بیشتر با حجم فروش پایین. نهایتا درآمدزایی بچه ها هم زودتر انجام میشه و دلسدی دیگه جایی توی تیم پیدا نمیکنه.
من شخصا به خرید اجباری اعتقادی ندارم ولی به نظرم باید بشه که بچه ها متقاعد شن که چه فرقی بین فروش بالا و فروش پایین ماهانه در روند رسیدن به نتیجه شون وجود داره.
میدونم که میتونید کمکم کنید. منتظر راهنمایی های خوبتون هستم. مرسی

مرتضی احمدی

سلام آقای حبیب اللهی،
فکر نمیکنید که باید فرهنگ درستی ازخودمون بر جای بذاریم؟مثل حجم فروش و…..

مرتضی احمدی

میتونم بپرسم شما با چه تعداد مجموعه و فروش تیمی و بیشترین اکانتتون چقدر بوده؟

مهدی نوری بندرعباس

سلام بر میلاد عزیز و همه دوستانی که خواهان پیشرفت در زندگی هستند.
از این که این قدر پر انرژی و فعال هستید به دیگران هم انرژی و روحیه خواهید داد.
هزار آفرین به شما.

مهدی نوری بندرعباس

امیر رضا

با سلام و خسته نباشید اقای حبیب اللهی بنده در استانه ورود شبکه بازاریابی baadraan هستم هنوز دو دلم میخواستم که بنده را راهنمایی بفرمایید

مرتضی احمدی

باسلام جناب آقای حبیب اللهی،من فکر میکنم مدت۵ماه است که وارد بازاریابی شبکه ای شدم،ولی هنوز نتیجه ی مطلوبی نگرفتم،خودمم ایراد هایی داشتم البته که ثبات نداشتم.
ولی حالا دوباره شروع کردم و تصمیم جدی گرفتم،اما میخوام که دوباره با مشکل روبرو نشم،
ولی فرهنگ فروش ماهانه ی تیم به این صورته که اول ماه،۵۰۰تومن و وسط ماه۵۰۰تومن.
و میگن کمتر نباید زد،و مشکلات فروش هم دارم.
به نظرتون چه باید کرد؟
ممنون

مرتضی احمدی

به نظرتون این چنین برنامه درسته؟
بعدشم از لیدرهای بالاسر میخواد برای ورودی جدید فرهنگ ۲میلیونی جا بندازه و میدونم که خیلی بده.
من بعداز چند مدت بین دوراهی موندن این راه رو انتخاب کردم،پس یکمی ترس دارم و اصلا دوست ندارم که مثل خیلی از کسان دیگه،شکست خورده بیرون برم.

مرتضی احمدی

درست.
شما خودتون شرکت هستین؟

مرتضی احمدی

میدونم.
منظورم اینه که خودتون چه وقتایی شرکت هستین تا بتونم از نزدیک اگه مشکلی نداره،ی مشورت ازتون بگیرم،خیلی ممنون میشم.

مرتضی احمدی

خانگی؟
میشه توضیح بدید که چطوری عمل میکنن؟
من کسایی که توی تیمم بودن،میخواستن خانگی کار کنن ولی نمیشد و لیدر هاهم نمیذاشتن.

مرتضی احمدی

خانگی؟
چطوری عمل میکنن؟
چونکه من هم مجموعه ای که داشتم،خواستار خانگی کار کردن بودن اما فکر میکردم که پایدار نیست،لیدرها هم همینطور نمیگذاشتن.

مرتضی احمدی

پس یعنی ی طوری فوت و فن کوزه گریه.
باشه پس خیلی ممنون از توضیح هاتون.

pmostafazadeh6

سلام خدمت تمام نتورکرهای عزیز مشکل من در قسمت فروش وتیم سازیه لطفا نظر بدین

علی اکبر

برنامه ریزی ومهارت

محمدعلی

سلام من توی فروش عالیم شک ندارم طی یکی دوماه آینده خرده فروش برتر میشم
اینو تکثیر کردم تو گروهم
وقتی منی که بالاسری هستم ترسیی برای خرید نداشته باشم باعث میشه یوزرهام (افرادگروهم ) هم ترسی برای خرید نداشته باشن
اما خرده فروشی یک بال پروازه

سلامتی شرکت تکسو و سلامتی تمام کرمانشاهیان

aydin senator

آقای حبیب اللهی خیلی خوشحالم ک نتورک کار میکنم و بیشتر خوشحالم ک فردی مث شما هم تو جمع نتورکرها هست ..خیلی ممنونم از راهنمایی ها و راهکارهای بجا و درست شما با تشکر نتورکر شمالغرب کشور

47
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x